Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today55
Yesterday56
Week153
Month658
All97558

Currently are 11 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 4 Motyle

 

       Nasza grupa w tym roku to 25 dzieci, w większości pięcioletnich.

Zajęcia edukacyjne będą prowadzone zgodnie z Podstawą programową wychowania przedszkolnego i w oparciu o programy:

  1. „Wokół przedszkola” program edukacji przedszkolnej wydawnictwa MAC Edukacja.
  2. „Cztery pory roku” program wychowania przedszkolnego z edukacją ekologiczną Iwony Badzioch i Bożeny Cymerys (jako program wspomagający).
  3. „Świat na dłoni” innowacja pedagogiczna w oparciu o autorski program Iwony Badzioch, którego założeniem jest naturalny, swobodny kontakt

z kulturą innych krajów, pozwalający dziecku doświadczać, odkrywać, poznawać i kreować swój własny stosunek do poznawanej rzeczywistości.

Prowadzona w naszej grupie innowacja ma na celu:

*Rozwijanie ekspresji muzycznej poprzez słuchanie nagrań, koncertów

   oraz   śpiew, taniec i wspólne muzykowanie.

* Rozwijanie ekspresji plastycznej poprzez ukierunkowanie procesu spostrzegania w twórcze przekształcanie otaczającej rzeczywistości.

* Stymulowanie naturalnej ciekawości poznawczej, poprzez aktywizację wszystkich zmysłów, w tym węchu i smaku, w toku doświadczeń kulinarnych.

* Rozwijanie zainteresowania językiem hiszpańskim, osłuchanie z podstawowymi zwrotami w tym języku, przygotowanie do nauki języka hiszpańskiego, jako drugiego języka obcego.

* Przygotowanie do konstruktywnego posługiwania się technologiami informatycznymi, a w szczególności do samodzielnego zdobywania wiedzy.

     Na samym początku września nasza sala przeszła metamorfozę, która pozwoli nam jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń do nauki i zabawy, utworzyć ciekawe, tematyczne kąciki zainteresowań dla dzieci, całoroczne i tymczasowe. Dodatkową atrakcją i urozmaiceniem naszych codziennych zajęć będzie wykorzystanie tablicy multimedialnej do różnego rodzaju ćwiczeń

i zabaw interaktywnych tak bardzo lubianych przez wszystkie przedszkolaki.

   Oprócz udziału w zajęciach prowadzonych przez nasze Panie, zabaw w kącikach i ćwiczeń na sali gimnastycznej, jak najwięcej czasu będziemy spędzać w ogrodzie przedszkolnym i podczas spacerów do pobliskiego lasu. W zajęciach edukacyjnych przez cały rok będzie się przewijać tematyka ekologiczna, będziemy obserwować i poznawać przyrodę, ucząc się jednocześnie szanować ją i chronić. Będziemy poznawać świat poprzez kontakt z naturalnym środowiskiem, doświadczenia i eksperymenty, literaturę, teatr, sztukę.

   Kontynuowana w naszej grupie innowacja pedagogiczna „Świat na dłoni” umożliwi dzieciom oswojenie się z językiem hiszpańskim, którego nauka jest dla przedszkolaków ogromną przyjemnością. Mamy nadzieję, że uda nam się oczarować Kochanych Rodziców umiejętnościami, wytworami naszej pracy i występami artystycznymi.