Grupa 4 Motyle

Nasza grupa w tym roku to 25 dzieci, w większości pięcioletnich.

Zajęcia edukacyjne będą prowadzone zgodnie z Podstawą programową wychowania przedszkolnego i w oparciu o programy:

1. „Wokół przedszkola” program edukacji przedszkolnej wydawnictwa MAC Edukacja.
  2. „Cztery pory roku” program wychowania przedszkolnego z edukacją ekologiczną Iwony Badzioch i Bożeny Cymerys (jako program wspomagający).
  3. „Świat na dłoni” innowacja pedagogiczna w oparciu o autorski program Iwony Badzioch, którego założeniem jest naturalny, swobodny kontakt

z kulturą innych krajów, pozwalający dziecku doświadczać, odkrywać, poznawać i kreować swój własny stosunek do poznawanej rzeczywistości.

Prowadzona w naszej grupie innowacja ma na celu:

*Rozwijanie ekspresji muzycznej poprzez słuchanie nagrań, koncertów

oraz   śpiew, taniec i wspólne muzykowanie.

* Rozwijanie ekspresji plastycznej poprzez ukierunkowanie procesu spostrzegania w twórcze przekształcanie otaczającej rzeczywistości.

* Stymulowanie naturalnej ciekawości poznawczej, poprzez aktywizację wszystkich zmysłów, w tym węchu i smaku, w toku doświadczeń kulinarnych.

* Rozwijanie zainteresowania językiem hiszpańskim, osłuchanie z podstawowymi zwrotami w tym języku, przygotowanie do nauki języka hiszpańskiego, jako drugiego języka obcego.

* Przygotowanie do konstruktywnego posługiwania się technologiami informatycznymi, a w szczególności do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Na samym początku września nasza sala przeszła metamorfozę, która pozwoli nam jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń do nauki i zabawy, utworzyć ciekawe, tematyczne kąciki zainteresowań dla dzieci, całoroczne i tymczasowe. Dodatkową atrakcją i urozmaiceniem naszych codziennych zajęć będzie wykorzystanie tablicy multimedialnej do różnego rodzaju ćwiczeń

i zabaw interaktywnych tak bardzo lubianych przez wszystkie przedszkolaki.

Oprócz udziału w zajęciach prowadzonych przez nasze Panie, zabaw w kącikach i ćwiczeń na sali gimnastycznej, jak najwięcej czasu będziemy spędzać w ogrodzie przedszkolnym i podczas spacerów do pobliskiego lasu. W zajęciach edukacyjnych przez cały rok będzie się przewijać tematyka ekologiczna, będziemy obserwować i poznawać przyrodę, ucząc się jednocześnie szanować ją i chronić. Będziemy poznawać świat poprzez kontakt z naturalnym środowiskiem, doświadczenia i eksperymenty, literaturę, teatr, sztukę.

Kontynuowana w naszej grupie innowacja pedagogiczna „Świat na dłoni” umożliwi dzieciom oswojenie się z językiem hiszpańskim, którego nauka jest dla przedszkolaków ogromną przyjemnością. Mamy nadzieję, że uda nam się oczarować Kochanych Rodziców umiejętnościami, wytworami naszej pracy i występami artystycznymi.