Grupa 4 Motyle

MOTYLE

Jesteśmy grupą liczącą 24 dzieci cztero- i pięcioletnich – 13 chłopców i 11 dziewczynek. Wesoło spędzamy czas w naszej pięknej, kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Uczymy się być dla siebie mili, grzeczni, dbać o czystość i porządek. Pamiętamy o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych (mycie rączek, ubieranie się).

Razem z nauczycielkami: panią Madzią, panią Asią i lektorką panią Marzenką poznajemy otaczający nas świat, uczymy się wierszy, piosenek, angielskich słów i zwrotów. Bardzo lubimy zajęcia z naszymi paniami – dzięki nim zdobywamy wiedzę, rozwijamy wyobraźnię i kreatywność w bezpiecznej, radosnej atmosferze.

Jesteśmy bardzo aktywni i ciekawi świata, dlatego dużo czasu spędzamy w ogrodzie przedszkolnym, bawiąc się swobodnie na świeżym powietrzu. W trakcie spacerów po lesie możemy cieszyć się pięknem przyrody i obserwować, jak zmienia się wraz z nadchodzącymi porami roku.

Po powrocie do sali uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować, malować, lepić z plasteliny. Każdy rodzic może podziwiać nasze liczne prace, które upiększają wystrój przedszkola.

Zajęcia realizujemy w oparciu o nową podstawę programową oraz program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” wydawnictwa MAC.

Gorąco zachęcamy rodziców do współpracy z przedszkolem, dzielenia się z nami swoimi zainteresowaniami i pasjami.

Joanna Doczik i Magdalena Malec