Grupa 3 Biedronki

,,Biedronki to przyjaciół grupa, która w przedszkolu wiedzy i zabawy szuka".

Jesteśmy Biedronkami, mamy już cztery lata. Dzieci z naszej grupy zdobywają wiedzę i różne umiejętności poprzez zabawę.

Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego ,,Wokół przedszkola" oraz programy autorskie opracowane przez nasze nauczycielki - program ekologiczny ,,Cztery pory roku", plastyczny ,,Mały artysta" oraz współpracy z rodzicami ,,Wspomaganie rodziców w procesie wychowania dziecka".

Każdego dnia bawiąc się poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności. Aktualnie pracujemy nad tym aby dzieci odnalazły swoje miejsce w grupie i aby dobrze poczuły się w przedszkolu.

Doskonalimy samodzielność, która przejawia się w kształtowaniu umiejętności samoobsługowych a także w dbałości o ład i porządek wokół nas. Wspólnie bawimy się, śpiewamy, tańczymy, rysujemy, słuchamy bajek, poznajemy otaczający nas świat. Uczymy się akceptacji drugiego człowieka, dzielenia się, empatii, twórczego myślenia.

Dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach tj.; tańcach, nauce języka angielskiego, rytmice, zajęciach muzyko - terapeutycznych, karate i nauce gry w szachy.

.

Przedszkolakom i ich rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego.