Grupa 3 Biedronki

BIEDRONKI

Grupa III – 5 i 6 latki. Przygotowujemy się do szkoły.

Nasze przedszkolaki to mądre i wesołe dzieciaki, które doskonale czują się
w swoim towarzystwie, między nimi nawiązały się bliższe kontakty i przyjaźnie.

Realizujemy podstawę programową.  Pracujemy w oparciu o program Mac „Nasze Przedszkole” oraz o programy własne: plastyczny ,,Mały artysta" czy współpracy z rodzicami ,,Wspomaganie rodziców w procesie wychowania dziecka".

Dzieci korzystają z cyklu książek ,,Kolorowy Start".

Nasze przedszkolaki nigdy się nie nudzą, gdyż ich pobyt w przedszkolu jest bardzo urozmaicony ciekawymi zabawami i codziennymi zajęciami.

,,Biedronki" są ciekawe świata i wszystkiego co je otacza. Podczas wycieczek i spacerów dzieci obserwują zmieniającą się przyrodę, poszerzają  wiedzę o dalszym i bliższym środowisku (spacery do lasu, ogródków działkowych, szkoły podstawowej itp.) Biorąc udział w przedstawieniach teatralnych poznają świat sztuki.

,,Starszaki " chętnie śpiewają, grają na instrumentach, tańczą. Umiejętności te zaprezentują podczas uroczystości przedszkolnych.

Dzieci pilnie ćwiczą swoje ręce w toku licznych ćwiczeń grafomotorycznych i manualnych.

Grupa uczestniczy w konkursach plastycznych, recytatorskich i muzycznych organizowanych w naszym i innych przedszkolach. Jesteśmy laureatami licznych nagród, dyplomów i wyróżnień.

Podczas warsztatów dzieci będą wykonywały wspólnie z rodzicami ozdoby choinkowe oraz koszyki wielkanocne. Nie zabraknie sposobności do przeprowadzania eksperymentów, doświadczeń i  hodowli roślin.

Współdziałając z rówieśnikami dzieci nabywają umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji, uczą się przestrzegania norm i przyjętych zasad.

,,Biedronki" są sprawne ruchowo, chętnie wykonują ćwiczenia gimnastyczne.

Wykonują różnorodne ćwiczenia z zakresu: logicznego myślenia, spostrzegawczości, znajomości figur geometrycznych, umiejętności przeliczania elementów i klasyfikowania ich, poprawnej wymowy,  komunikacji słownej oraz przygotowania do podjęcia czytania.

Życzymy wielu sukcesów w codziennej pracy, w doskonaleniu swoich zdolności i  umiejętności.

Iwona Kononiuk i Magdalena Wysocka