Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today48
Yesterday56
Week146
Month651
All97551

Currently are 6 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 2 Smerfy

 

 

 

Smerfy to grupa II, z rozszerzonym językiem angielskim, w której dzieci poprzez zabawę zdobywają wiedzę, nabywają doświadczeń, rozwijają umiejętności i zdolności w języku polskim i angielskim. Do tej grupy uczęszczają dzieci 4 letnie, które dzielnie rozpoczęły drugi rok w przedszkolu. Jest w niej 12 dziewczynek i 13 chłopców, w tym roku dołączyła do nas nowa koleżanka Hania z czego bardzo się cieszymy.

Nasza praca dydaktyczno - wychowawcza oparta jest na realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz Programu wychowania „Wokół Przedszkola” MAC. Wykorzystujemy również w swojej pracy liczne programy autorskie opracowane przez nasze nauczycielki.

Jesteśmy ciekawe świata i wszystkiego co nas otacza. Podczas zabawy wzbogacamy naszą wyobraźnię i zdolności twórcze, na spacerach i wycieczkach obserwujemy zmieniającą się przyrodę i poszerzamy wiedzę o bliższym i dalszym środowisku.

Biorąc udział w przedstawieniach teatralnych i koncertach muzycznych cyklicznie odbywających się w przedszkolu, poznajemy świat sztuki. Same również stwarzamy warunki do rozwijania aktywności twórczej, organizując przedstawienia i uroczystości dla rodziców i dziadków, podczas których przebieramy się i odgrywamy różne role. Bierzemy udział w konkursach recytatorskich, plastycznych, muzycznych organizowanych na terenie naszego przedszkola. Lubimy gry i zabawy ruchowe, a w szczególności zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz jazdę hulajnogą i rowerem na placyku rowerowym. Poprzez realizację treści ekologicznych: gier, quizów i zabaw ekologicznych, uczymy zdrowego stylu życia oraz postaw proekologicznych.

Mamy również możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach odbywających się na terenie naszego przedszkola. Są to: szachy, karate,taniec towarzyski, muzykoterapia. Oprócz zajęć prowadzonych przez panią Kasię i panią Justynę, 2 razy w tygodniu bierzemy udział w zajęciach rytmicznych pani Kasi oraz religii prowadzonej przez wesołego ks. Andrzeja.

Serdecznie zapraszamy naszych Rodziców do udziału w uroczystościach przedszkolnych, festynach, warsztatach i do współpracy z naszymi Paniami.

Nauczycielki pracujące w grupie:

Katarzyna Dymowska

Justyna Kowalczyk

Lektorka języka angielskiego: Jolanta Zaremba

Nasza pomoc: Grażyna Kurowska