Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today11
Yesterday16
Week111
Month448
All92508

Currently are 12 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 2 Smerfy

 

 

SMERFY

W naszej grupie jest 6 dziewczynek i 18 chłopców w wieku 4 i 5 lat.

Zajęcia edukacyjne będą prowadzone zgodnie z Podstawą programową wychowania przedszkolnego i w oparciu o programy: 

  1. „Nasze przedszkole” program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci, wydawnictwa MAC
  2. „Cztery pory roku”program wychowania przedszkolnego z edukacją ekologiczną Iwony Badzioch i Bożeny Cymerys (jako program wspomagający).
  3. „Świat na dłoni” innowacja pedagogiczna w oparciu o autorski program Iwony Badzioch, nowoczesne spojrzenie na rozwijanie zainteresowań młodego człowieka, a tym samym stymulowanie wielokierunkowości jego rozwoju. Założeniem jest naturalny, swobodny kontakt z kulturą innych krajów, pozwalający dziecku doświadczać, odkrywać, poznawać i kreować swój własny stosunek do poznawanej rzeczywistości.

Wprowadzona w naszej grupie innowacja ma na celu:

*Rozwijanie ekspresji muzycznej  poprzez słuchanie nagrań, koncertów

oraz   śpiew, taniec i wspólne muzykowanie.

* Rozwijanie ekspresji plastycznej poprzez ukierunkowanie  procesu  spostrzegania w  twórcze przekształcanie otaczającej rzeczywistości.

* Stymulowanie naturalnej ciekawości poznawczej, poprzez aktywizację wszystkich zmysłów, w tym węchu i smaku, w toku doświadczeń kulinarnych.

* Rozwijanie zainteresowania językiem hiszpańskim, osłuchanie z podstawowymi zwrotami w tym języku, przygotowanie do nauki języka hiszpańskiego, jako drugiego języka obcego.

* Przygotowanie do konstruktywnego posługiwania się technologiami informatycznymi, a w szczególności do samodzielnego zdobywania wiedzy.

W sali mamy kilka kącików tematycznych, w których spędzamy czas przeznaczony na zabawę i poznawanie świata: kącik klocków wykorzystywany do zabaw konstrukcyjnych, kącik samochodowy z garażem, kącik lalek, kącik teatralny, kącik książki z bajkami i wierszami, kącik puzzli, układanek i gier dydaktycznych, kącik plastyczny oraz  kącik przyrodniczy, w którym gromadzimy skarby i okazy przyrodnicze stosownie do pór roku i tematyki zajęć. Jest też kącik hiszpański, w którym gromadzić będziemy rekwizyty związane z językiem hiszpańskim oraz kulturą krajów hiszpańskojęzycznych.

Planujemy założyć również inne kąciki stałe lub czasowe: kącik regionalny, kącik muzyczny, kącik sklepowy itp. Chcemy wspólnie wzbogacać nasze kąciki o nowe zbiory. Niektóre z nich będziemy gromadzić lub wykonywać sami (np. do kącika przyrodniczego lub regionalnego).

Dodatkową atrakcją i urozmaiceniem  naszych codziennych zajęć będzie wykorzystanie tablicy multimedialnej do różnego rodzaju ćwiczeń i zabaw interaktywnych tak bardzo lubianych przez wszystkie przedszkolaki.

Oprócz udziału w zajęciach prowadzonych przez nasze Panie, zabaw w kącikach i ćwiczeń na sali gimnastycznej, jak najwięcej czasu będziemy spędzać w ogrodzie przedszkolnym i podczas spacerów do pobliskiego lasu. W zajęciach edukacyjnych przez cały rok będzie się przewijać tematyka ekologiczna, będziemy obserwować i poznawać przyrodę, ucząc się jednocześnie szanować ją i chronić. Będziemy poznawać świat poprzez kontakt z naturalnym środowiskiem, doświadczenia i eksperymenty, literaturę, teatr, sztukę. Najłatwiej nauczymy się wielu rzeczy  działając, przeżywając i tworząc.

Mamy nadzieję, że uda nam się oczarować Kochanych Rodziców umiejętnościami, wytworami naszej pracy i występami artystycznymi.

 

 Iwona Badzioch

 

Ogłoszenia dla rodziców

Wyróżnienia i Nagrody

Gdańsk.pl