Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today51
Yesterday56
Week149
Month654
All97554

Currently are 15 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 2 Smerfy

 

 

 

Smerfy to grupa II, z rozszerzonym językiem angielskim, w której dzieci poprzez zabawę zdobywają wiedzę, nabywają doświadczeń, rozwijają umiejętności i zdolności w języku polskim i angielskim. Do tej grupy uczęszczają dzieci 4 letnie, które dzielnie rozpoczęły drugi rok w przedszkolu. Jest w niej 12 dziewczynek i 13 chłopców, w tym roku dołączyła do nas nowa koleżanka Hania z czego bardzo się cieszymy.

Nasza praca dydaktyczno - wychowawcza oparta jest na realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz Programu wychowania „Wokół Przedszkola” MAC. Wykorzystujemy również w swojej pracy liczne programy autorskie opracowane przez nasze nauczycielki.

Jesteśmy ciekawe świata i wszystkiego co nas otacza. Podczas zabawy wzbogacamy naszą wyobraźnię i zdolności twórcze, na spacerach i wycieczkach obserwujemy zmieniającą się przyrodę i poszerzamy wiedzę o bliższym i dalszym środowisku.

Biorąc udział w przedstawieniach teatralnych i koncertach muzycznych cyklicznie odbywających się w przedszkolu, poznajemy świat sztuki. Same również stwarzamy warunki do rozwijania aktywności twórczej, organizując przedstawienia i uroczystości dla rodziców i dziadków, podczas których przebieramy się i odgrywamy różne role. Bierzemy udział w konkursach recytatorskich, plastycznych, muzycznych organizowanych na terenie naszego przedszkola. Lubimy gry i zabawy ruchowe, a w szczególności zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz jazdę hulajnogą i rowerem na placyku rowerowym. Poprzez realizację treści ekologicznych: gier, quizów i zabaw ekologicznych, uczymy zdrowego stylu życia oraz postaw proekologicznych.

Mamy również możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach odbywających się na terenie naszego przedszkola. Są to: szachy, karate,taniec towarzyski, muzykoterapia. Oprócz zajęć prowadzonych przez panią Kasię i panią Justynę, 2 razy w tygodniu bierzemy udział w zajęciach rytmicznych pani Kasi oraz religii prowadzonej przez wesołego ks. Andrzeja.

Serdecznie zapraszamy naszych Rodziców do udziału w uroczystościach przedszkolnych, festynach, warsztatach i do współpracy z naszymi Paniami.

Nauczycielki pracujące w grupie:

Katarzyna Dymowska

Justyna Kowalczyk

Lektorka języka angielskiego: Jolanta Zaremba

Nasza pomoc: Grażyna Kurowska