Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today50
Yesterday56
Week148
Month653
All97553

Currently are 15 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 1 Krasnoludki

Krasnale to grupa najmłodszych dzieci w przedszkolu.

Należy do niej dwadzieścia pięcioro dzieci 3-letnich (13 dziewczynek i 12 chłopców).

Podstawę Programową realizujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego

„Wokół przedszkola” wyd. Mac. Korzystamy także z programów autorskich nauczycieli naszego przedszkola.

Zajęcia w naszej grupie koncentrują się zwykle wokół realizowanego w danym tygodniu kręgu tematycznego. Są to zabawy wspierające rozwój mowy i myślenia, zabawy dydaktyczne, przyrodnicze, matematyczne.

Jesteśmy bardzo ciekawą świata grupą, dlatego nasze codzienne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze obfitować będą w zabawy badawcze i eksperymenty.

My, Krasnale, zawsze chętnie tworzymy, więc będziemy wspierać nasz rozwój poprzez sztukę:

- teatralną – „dziecko - widzem” podczas comiesięcznych przedstawień teatralnych w naszym przedszkolu, a także „dziecko - aktorem”- podczas okazjonalnych występów dla rodziców,

babć i dziadków;

- plastyczną - poprzez poznawanie i tworzenie różnych form plastycznych i technicznych,

- muzyczną - podczas zajęć umuzykalniających- nauczymy się nowych piosenek, będziemy akompaniować na instrumentach i przygotowywać się do występów.

Jesteśmy grupą szybką i energiczną, dlatego każdego dnia wspieramy nasz rozwój fizyczny podczas zabaw ruchowych w sali i na świeżym powietrzu, a także podczas gimnastyki na sali gimnastycznej.

Nasza grupa to grupa dzieci otwartych na nowe doświadczenia, zawsze chętnych do zabawy

i współpracy, dlatego będziemy brać udział w różnego rodzaju konkursach - zarówno wewnątrzprzedszkolnych, jak i tych organizowanych przez inne placówki. Chętne dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych, jakimi są zajęcia z języka angielskiego.

Wielu wspaniałych, wspólnie spędzonych chwil życzą nauczyciele Elżbieta Połejko i Barbara Chrapkowska, oraz panie Agnieszka i p. Magda :)