Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today46
Yesterday56
Week144
Month649
All97549

Currently are 21 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter
  • 0.jpg
  • 1.JPG
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.JPG
  • 6.JPG

Historia przedszkola

Historia powstania Przedszkola nr 87 w Gdańsku- Osowie

Powstanie przedszkola
Dnia 5 marca 1986 r. z udziałem władz miasta, oświaty i zaproszonych gości, odbyło się uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku- Osowie.
W drugim semestrze roku szkolnego 1987/ 88, otwarto w budynku szkoły dwuoddziałowe Przedszkole nr 87, dla dzieci pięcio i sześcioletnich, zaś cała placówka otrzymała nazwę Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gdańsku w dniu 27 08 1987 r.
Dyrektorem ówczesnej placówki była Krystyna Anderson. W latach 1991-1999, stanowisko dyrektora zajmowała Urszula Szarmach. Nadzór pedagogiczny nad oddziałami przedszkolnymi sprawowała pani Jagoda Przecławska- Stankiewicz- zastępca dyrektora.
Przez 12 lat oddziały przedszkolne kształciły dzieci w wieku 5 i 6 lat.
Osowa stała się w tym czasie jedną z najprężniej rozwijających i rozbudowujących się dzielnic Gdańska. Z każdym rokiem przybywało coraz więcej chętnych dzieci do korzystania z usług przedszkola. Budowę nowego, wielooddziałowego przedszkola rozpoczęto jesienią w 1998 r.
Uroczyste otwarcie do użytku nowego budynku przedszkola odbyło się w grudniu 1999 r. stanowisko dyrektora przedszkola objęła Mariola Szumska, która wraz z nauczycielkami przedszkola i dziećmi przeniosła się do nowej siedziby. Od 1 stycznia 2000 r., w obecnym budynku funkcjonowały cztery oddziały przedszkolne dla dzieci od 3-6- lat.
Od września 2004r. dyrektorem placówki została Elżbieta Budych. W roku szkolnym 2006/ 2007 został otworzony piaty oddział przedszkolny. Rozwój dzielnicy Osowa wpłynął na potrzebę rozbudowy przedszkola. Na wniosek pani dyrektor Elżbiety Budych  w roku 2014 Przedszkole nr 87 w ciągu trzech miesięcy zostało rozbudowane i powiększyło się o dodatkowe dwa oddziały.Utworzone zostało także nowe stanowisko wicedyrektora, którym została Grazyna Jeziorna. Obecnie mamy 170 miejsc dla przedszkolaków. Uczęszczają tu dzieci w wieku od 3 do 6 lat .
Przedszkole rozwija się bardzo prężnie, zapewniając swoim wychowankom harmonijny rozwój i bezpieczeństwo. Ponadto wspiera osiąganie indywidualnych sukcesów, przede wszystkim znakomicie przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole. Praca dydaktyczno- wychowawcza i opiekuńcza w przedszkolu prowadzona jest na podstawie programu wychowania przedszkolnego pt.,Nasze Przedszole" wydawnictwa MAC i programy dodatkowe opracowane przez naszą kadrę m.in.( program wspólpracy z rodziacami pt.,,Wspomaganie rodzicow w procesie wychowania dziecka",program adaptacji dziecka, program zajęć wyciszająco-relaksacyjnych, programu edukacji komunikacyjnej,program ekologiczny,, Cztery pory roku", program gimnastyki-korekcyjnej ,,Najczęściej występujące wady postawy u dzieci w wieku przedszkolnym",program plastyczny ,,Mały artysta", program wprowadzenia techologii informatycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym, program postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz zasad ochrony przed skutkami ich występowania pt.,,Przygody Piotrusia", program logopedyczny,,Ani i Niki rozwijają komunikację")  opracowanych w oparciu o podstawę programową, zatwierdzonych przez radę pedagogiczną.
W 2004 r. Przedszkole otrzymało Pomorski Certyfikat Jakości Edukacji w zakresie uzyskiwania wysokich efektów pracy wychowawczo- dydaktycznej a w 2007 r.- w zakresie bazy i wyposażenia.

W 2012 r. przedszkole zostało poddane zewnętrznej ewaluacji całościowej w 15 obszarach i uzyskało bardzo wysokie oceny co potwierdza spełnienie wszystkich standardów.

W 2014r.uzyskało certyfikat ,,Lokalne centrum aktywności ekologicznej" oraz certyfikat ,,Wiarygodne przedszkole".Coroczne dyplomy i wyróżnienia przedszkolaków powiększają ,,Galerię przedszkolną"

Od 01września 2017r. dyrektorem placówki została Grażyna Jeziorna, a wicedyrektorem Katarzyna Pułtorak.