Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today2
Yesterday24
Week26
Month363
All92423

Currently are 7 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 7 Chmurki

 

    

        „Chmurki” to dzieci 5 i 6 – letnie, grupa z rozszerzonym językiem angielskim. W tym roku jest nas 25 (12 dziewczynek i 13 chłopców) . Znamy się już kilka lat i znaleźliśmy tutaj swoich przyjaciół. Mamy w grupie kilkoro dzieci, które dołączyły do nas w tym roku przedszkolnym, bardzo się z tego cieszymy, serdecznie je witamy i do wspólnej przygody zapraszamy.

       W tym roku pracujemy zgodnie z nową podstawą programową w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Nasze Przedszkole” wydawnictwa MAC.  Dodatkowo pracować będziemy na podstawie programów wspomagających takich jak: „Cztery Pory Roku” program edukacji ekologicznej i „Wspomaganie Rodziców w Procesie Wychowania Dziecka” program współpracy z rodzicami.  Abyśmy mogli jak najlepiej przygotować się do szkoły, korzystać będziemy z wielu ciekawych propozycji i kart pracy przygotowanych przez wydawnictwo pt.” Kolorowy start z plusem”.

       W czasie zajęć będziemy lepiej poznawać siebie i swoje potrzeby. Codzienna zabawa będzie inspiracją do nauki i rozwijania naszych zainteresowań. Nasza praca będzie odbywać się zarówno zespołowo jak i indywidualnie.  Skupimy się na współdziałaniu w grupie, rozwijaniu kompetencji społecznych, samodzielności oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości, indywidualności i oryginalności. Ważnym zadaniem, które przed nami stoi jest przygotowywanie dzieci do zrozumienia emocji wlanych i innych osób oraz budowanie ich wrażliwości na otaczający świat.

        Wspólnie nauczymy się dostrzegać potrzeby innych ludzi i zwierząt. Podczas spacerów i wycieczek będziemy poznawać nasze najbliższe środowisko, a w czasie eksperymentowania zapoznamy się z fizyką, chemią i różnymi ciekawostkami ze świata przyrody. Stworzymy warunki do zapoznawania się z prawami i obowiązkami dzieci. Stawiamy również w naszej pracy na rozwój fizyczny i ruchowy dzieci, który będzie kształtowany poprzez codzienne zabawy ruchowe, sportowe oraz zawody. Ważnym aspektem naszej pracy będzie udział w akcji „Autochodzik”, podczas której jeszcze lepiej zapoznamy się z zasadami bezpieczeństwa na drodze i w czasie podróżowania. Dodatkowo nauczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Przedszkolak Małym Ratownikiem”.

       Będziemy chętnie brać udział w konkursach plastycznych, recytatorskich oraz muzycznych organizowanych na terenie naszego przedszkola oraz przez inne zaprzyjaźnione placówki.

        Dziećmi zajmują się specjaliści, którzy wraz z nami czuwają nad prawidłowym ich rozwojem. Chmurki są pod stałą opieką logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną.

        Rodziców bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy- może chce nam ktoś poczytać książkę, pokazać ciekawy eksperyment, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, ciekawej podróży czy pracy ? Czekamy!

Anna Grabowska

Grażyna Jeziorna 

Wyróżnienia i Nagrody

Gdańsk.pl