Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today49
Yesterday56
Week147
Month652
All97552

Currently are 14 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 7 Chmurki

 

    

       „Chmurki” to dzieci 5 i 6 – letnie, grupa z rozszerzonym językiem angielskim. Jesteśmy zerówką i przygotowujemy się do szkoły. W tym roku jest nas 25 (13 dziewczynek i 12 chłopców) . Z niektórymi znamy się już kilka lat i znaleźliśmy tutaj swoich przyjaciół, inni dołączyli do naszego przedszkola dopiero w tym roku, bardzo się z tego cieszymy, serdecznie witamy i do wspólnej przygody zapraszamy.

       W tym roku pracujemy zgodnie z nową Podstawą Programową w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Wokół Przedszkola” wydawnictwa MAC. Dodatkowo pracować będziemy na podstawie programów wspomagających takich jak: „Cztery Pory Roku” program edukacji ekologicznej i „Wspomaganie Rodziców w Procesie Wychowania Dziecka” program współpracy z rodzicami. Abyśmy mogli jak najlepiej przygotować się do szkoły, korzystać będziemy z wielu ciekawych propozycji i kart pracy przygotowanych przez wydawnictwo MAC pt.” Olek i Ada”.

       W czasie zajęć będziemy lepiej poznawać siebie i swoje potrzeby. Codzienna zabawa będzie inspiracją do nauki i rozwijania naszych zainteresowań. Nasza praca będzie odbywać się zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Skupimy się na współdziałaniu w grupie, rozwijaniu kompetencji społecznych, samodzielności oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości, indywidualności i oryginalności. Ważnym zadaniem, które przed nami stoi jest przygotowywanie dzieci do zrozumienia emocji wlanych i innych osób oraz budowanie ich wrażliwości na otaczający świat.

       Wspólnie nauczymy się dostrzegać potrzeby innych ludzi i zwierząt. Podczas spacerów i wycieczek będziemy poznawać nasze najbliższe środowisko, a w czasie eksperymentowania zapoznamy się z fizyką, chemią i różnymi ciekawostkami ze świata przyrody. Stworzymy warunki do zapoznawania się z prawami i obowiązkami dzieci. Stawiamy również w naszej pracy na rozwój fizyczny i ruchowy dzieci, który będzie kształtowany poprzez codzienne zabawy ruchowe, sportowe oraz zawody. Ważnym aspektem naszej pracy będzie udział w akcji „Autochodzik”, podczas której jeszcze lepiej zapoznamy się z zasadami bezpieczeństwa na drodze i w czasie podróżowania. Dodatkowo nauczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Przedszkolak Małym Ratownikiem”.

       Będziemy chętnie brać udział w konkursach plastycznych, recytatorskich oraz muzycznych organizowanych na terenie naszego przedszkola oraz przez inne zaprzyjaźnione placówki.

       Dziećmi zajmują się specjaliści, którzy wraz z nami czuwają nad prawidłowym ich rozwojem. Chmurki są pod stałą opieką logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną.

       Rodziców bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy- może chce nam ktoś poczytać książkę, pokazać ciekawy eksperyment, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, ciekawej podróży czy pracy ? Czekamy!

Anna Grabowska

Marzena Piotrowska