Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today49
Yesterday56
Week147
Month652
All97552

Currently are 9 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter
  • 0.jpg
  • 1.JPG
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.JPG
  • 6.JPG

Grupa 7 Chmurki

 

    

       „Chmurki” to dzieci 5 i 6 – letnie, grupa z rozszerzonym językiem angielskim. Jesteśmy zerówką i przygotowujemy się do szkoły. W tym roku jest nas 25 (13 dziewczynek i 12 chłopców) . Z niektórymi znamy się już kilka lat i znaleźliśmy tutaj swoich przyjaciół, inni dołączyli do naszego przedszkola dopiero w tym roku, bardzo się z tego cieszymy, serdecznie witamy i do wspólnej przygody zapraszamy.

       W tym roku pracujemy zgodnie z nową Podstawą Programową w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Wokół Przedszkola” wydawnictwa MAC. Dodatkowo pracować będziemy na podstawie programów wspomagających takich jak: „Cztery Pory Roku” program edukacji ekologicznej i „Wspomaganie Rodziców w Procesie Wychowania Dziecka” program współpracy z rodzicami. Abyśmy mogli jak najlepiej przygotować się do szkoły, korzystać będziemy z wielu ciekawych propozycji i kart pracy przygotowanych przez wydawnictwo MAC pt.” Olek i Ada”.

       W czasie zajęć będziemy lepiej poznawać siebie i swoje potrzeby. Codzienna zabawa będzie inspiracją do nauki i rozwijania naszych zainteresowań. Nasza praca będzie odbywać się zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Skupimy się na współdziałaniu w grupie, rozwijaniu kompetencji społecznych, samodzielności oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości, indywidualności i oryginalności. Ważnym zadaniem, które przed nami stoi jest przygotowywanie dzieci do zrozumienia emocji wlanych i innych osób oraz budowanie ich wrażliwości na otaczający świat.

       Wspólnie nauczymy się dostrzegać potrzeby innych ludzi i zwierząt. Podczas spacerów i wycieczek będziemy poznawać nasze najbliższe środowisko, a w czasie eksperymentowania zapoznamy się z fizyką, chemią i różnymi ciekawostkami ze świata przyrody. Stworzymy warunki do zapoznawania się z prawami i obowiązkami dzieci. Stawiamy również w naszej pracy na rozwój fizyczny i ruchowy dzieci, który będzie kształtowany poprzez codzienne zabawy ruchowe, sportowe oraz zawody. Ważnym aspektem naszej pracy będzie udział w akcji „Autochodzik”, podczas której jeszcze lepiej zapoznamy się z zasadami bezpieczeństwa na drodze i w czasie podróżowania. Dodatkowo nauczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Przedszkolak Małym Ratownikiem”.

       Będziemy chętnie brać udział w konkursach plastycznych, recytatorskich oraz muzycznych organizowanych na terenie naszego przedszkola oraz przez inne zaprzyjaźnione placówki.

       Dziećmi zajmują się specjaliści, którzy wraz z nami czuwają nad prawidłowym ich rozwojem. Chmurki są pod stałą opieką logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną.

       Rodziców bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy- może chce nam ktoś poczytać książkę, pokazać ciekawy eksperyment, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, ciekawej podróży czy pracy ? Czekamy!

Anna Grabowska

Marzena Piotrowska