Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today53
Yesterday56
Week151
Month656
All97556

Currently are 14 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 6 Słoneczka

 

Grupa VI – 6 latki. Przygotowujemy się do szkoły.

          Nasze przedszkolaki to mądre i wesołe dzieci, które doskonale czują się
w swoim towarzystwie, między nimi nawiązały się bliższe kontakty i przyjaźnie.

Realizujemy podstawę programową. Pracujemy w oparciu o program Mac „Wokół przedszkola” oraz o programy własne: plastyczny ,,Mały artysta" oraz współpracy z rodzicami ,,Wspomaganie rodziców w procesie wychowania dziecka", a także realizujemy cykl „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

W naszej podróży przy poznawaniu świata liter i liczb oraz innych aktywności, towarzyszy nam ,,Ada i Olek" z pakietu edukacyjnego Mac.

Nasze przedszkolaki nigdy się nie nudzą, gdyż ich pobyt w przedszkolu jest bardzo urozmaicony ciekawymi zabawami i codziennymi zajęciami.

,,Słoneczka" są ciekawe świata i wszystkiego co je otacza. Podczas wycieczek i spacerów dzieci obserwują zmieniającą się przyrodę, poszerzają wiedzę o dalszym i bliższym środowisku (spacery do lasu, ogródków działkowych, szkoły podstawowej itp.) Biorąc udział w przedstawieniach teatralnych poznają świat sztuki.

,,Starszaki " chętnie śpiewają, grają na instrumentach, tańczą. Umiejętności te zaprezentują podczas uroczystości przedszkolnych.

Dzieci pilnie ćwiczą swoje ręce w toku licznych ćwiczeń grafomotorycznych i manualnych.

Grupa uczestniczy w konkursach plastycznych, recytatorskich i muzycznych organizowanych w naszym i innych przedszkolach. Jesteśmy zdobywcami licznych nagród, dyplomów

i wyróżnień.

Podczas warsztatów dzieci będą wykonywały wspólnie z rodzicami ozdoby choinkowe oraz koszyki wielkanocne. Nie zabraknie sposobności do przeprowadzania eksperymentów, doświadczeń i hodowli roślin.

Współdziałając z rówieśnikami dzieci nabywają umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji, uczą się przestrzegania norm i przyjętych zasad.

,,Słoneczka" są sprawne ruchowo, chętnie wykonują ćwiczenia gimnastyczne.

Wykonują różnorodne ćwiczenia z zakresu: logicznego myślenia, spostrzegawczości, znajomości figur geometrycznych, umiejętności przeliczania elementów i klasyfikowania ich, poprawnej wymowy, komunikacji słownej oraz przygotowania do podjęcia czytania.

            Życzymy wielu sukcesów w codziennej pracy, w doskonaleniu swoich zdolności

i umiejętności.