Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today2
Yesterday24
Week26
Month363
All92423

Currently are 60 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 6 Słoneczka

 

Słoneczka

Jesteśmy wesołymi Słoneczkami. W naszej grupie jest 18 dziewczynek i 9 chłopców. Wszyscy bardzo się lubimy i doskonale czujemy się w swoim towarzystwie.

Nasze panie to p. Klaudia, p. Kasia i p. Małgosia.

Jesteśmy w przedszkolnej „zerówce”, w związku z tym postaramy się jak najlepiej przygotować do nauki w szkole. Będziemy doskonalić umiejętności związane z przygotowaniem do nauki czytania i pisania oraz rozwijać zdolności matematyczne, przyrodnicze i techniczne.

Słoneczka są grupą z rozszerzonym językiem angielskim. Ucząc i bawiąc się zdobywamy wiedzę  i rozwijamy umiejętności językowe. Pomaga nam w tym lektorka p. Agnieszka. Nasze zajęcia edukacyjne oparte są na realizacji Podstawy Programowej oraz Programu wychowania przedszkolnego pt. „Nasze Przedszkole”. Będziemy też korzystać z książek pt. „Kolorowy Start z plusem”. Każdego dnia bawiąc się poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności. Jesteśmy ciekawe świata i wszystkiego co nas otacza. Podczas zabawy wzbogacamy naszą wyobraźnię i zdolności twórcze. Spacery i wycieczki pomagają nam w obserwacji zmieniającej się przyrody i poszerzają wiedzę o bliższym i dalszym środowisku. Ze światem sztuki spotykamy się biorąc udział w koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych. Sami również jesteśmy aktorami podczas własnych przedstawień i programów artystycznych w czasie uroczystości przedszkolnych. Lubimy gry i zabawy ruchowe, a w szczególności zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Drodzy rodzice bardzo cenimy sobie możliwość dzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi Waszych pociech. Serdecznie zapraszamy na spotkania, konsultacje, występy dzieci podczas tradycyjnych imprez i uroczystości.

 Klaudia Ormianin i Katarzyna Pułtorak

 

Wyróżnienia i Nagrody

Gdańsk.pl