Grupa 6 Słoneczka

Grupa VI – 6 latki. Przygotowujemy się do szkoły.

Nasze przedszkolaki to mądre i wesołe dzieci, które doskonale czują się
w swoim towarzystwie, między nimi nawiązały się bliższe kontakty i przyjaźnie.

Realizujemy podstawę programową. Pracujemy w oparciu o program Mac „Wokół przedszkola” oraz o programy własne: plastyczny ,,Mały artysta" oraz współpracy z rodzicami ,,Wspomaganie rodziców w procesie wychowania dziecka", a także realizujemy cykl „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

W naszej podróży przy poznawaniu świata liter i liczb oraz innych aktywności, towarzyszy nam ,,Ada i Olek" z pakietu edukacyjnego Mac.

Nasze przedszkolaki nigdy się nie nudzą, gdyż ich pobyt w przedszkolu jest bardzo urozmaicony ciekawymi zabawami i codziennymi zajęciami.

,,Słoneczka" są ciekawe świata i wszystkiego co je otacza. Podczas wycieczek i spacerów dzieci obserwują zmieniającą się przyrodę, poszerzają wiedzę o dalszym i bliższym środowisku (spacery do lasu, ogródków działkowych, szkoły podstawowej itp.) Biorąc udział w przedstawieniach teatralnych poznają świat sztuki.

,,Starszaki " chętnie śpiewają, grają na instrumentach, tańczą. Umiejętności te zaprezentują podczas uroczystości przedszkolnych.

Dzieci pilnie ćwiczą swoje ręce w toku licznych ćwiczeń grafomotorycznych i manualnych.

Grupa uczestniczy w konkursach plastycznych, recytatorskich i muzycznych organizowanych w naszym i innych przedszkolach. Jesteśmy zdobywcami licznych nagród, dyplomów

i wyróżnień.

Podczas warsztatów dzieci będą wykonywały wspólnie z rodzicami ozdoby choinkowe oraz koszyki wielkanocne. Nie zabraknie sposobności do przeprowadzania eksperymentów, doświadczeń i hodowli roślin.

Współdziałając z rówieśnikami dzieci nabywają umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji, uczą się przestrzegania norm i przyjętych zasad.

,,Słoneczka" są sprawne ruchowo, chętnie wykonują ćwiczenia gimnastyczne.

Wykonują różnorodne ćwiczenia z zakresu: logicznego myślenia, spostrzegawczości, znajomości figur geometrycznych, umiejętności przeliczania elementów i klasyfikowania ich, poprawnej wymowy, komunikacji słownej oraz przygotowania do podjęcia czytania.

Życzymy wielu sukcesów w codziennej pracy, w doskonaleniu swoich zdolności

i umiejętności.