Grupa 6 Słoneczka

Słoneczka

Jesteśmy wesołymi Słoneczkami. W naszej grupie jest 18 dziewczynek i 9 chłopców. Wszyscy bardzo się lubimy i doskonale czujemy się w swoim towarzystwie.

Nasze panie to p. Klaudia, p. Kasia i p. Małgosia.

Jesteśmy w przedszkolnej „zerówce”, w związku z tym postaramy się jak najlepiej przygotować do nauki w szkole. Będziemy doskonalić umiejętności związane z przygotowaniem do nauki czytania i pisania oraz rozwijać zdolności matematyczne, przyrodnicze i techniczne.

Słoneczka są grupą z rozszerzonym językiem angielskim. Ucząc i bawiąc się zdobywamy wiedzę  i rozwijamy umiejętności językowe. Pomaga nam w tym lektorka p. Agnieszka. Nasze zajęcia edukacyjne oparte są na realizacji Podstawy Programowej oraz Programu wychowania przedszkolnego pt. „Nasze Przedszkole”. Będziemy też korzystać z książek pt. „Kolorowy Start z plusem”. Każdego dnia bawiąc się poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności. Jesteśmy ciekawe świata i wszystkiego co nas otacza. Podczas zabawy wzbogacamy naszą wyobraźnię i zdolności twórcze. Spacery i wycieczki pomagają nam w obserwacji zmieniającej się przyrody i poszerzają wiedzę o bliższym i dalszym środowisku. Ze światem sztuki spotykamy się biorąc udział w koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych. Sami również jesteśmy aktorami podczas własnych przedstawień i programów artystycznych w czasie uroczystości przedszkolnych. Lubimy gry i zabawy ruchowe, a w szczególności zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Drodzy rodzice bardzo cenimy sobie możliwość dzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi Waszych pociech. Serdecznie zapraszamy na spotkania, konsultacje, występy dzieci podczas tradycyjnych imprez i uroczystości.

Klaudia Ormianin i Katarzyna Pułtorak