Osowiaczek

OSOWIACZEK

Miesięcznik Przedszkola nr 87 w Gdańsku-Osowej nr 116 1 lutego 2018 r.

KONTAKT: tel. przedszkola (58) 554-55-88 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

strona internetowa: www. przedszkole87osowa.pl

ATRAKCJE DLA DZIECI

Walentynki” 14 lutego – zabawa z konkursami, tego dnia prosimy, aby wszystkie dzieci ubrały się na czerwono.

Teatrzyk „Smok Fąfelek” 22 lutego godz. 9:00

AKCJA „NASZE PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI”

Jak wynika z informacji ornitologów coraz więcej ptaków pozostaje zimą w kraju. Przy łagodniejszych zimach, jest to dla nich mniej ryzykowne, niż podróż za ocean. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w akcji pomocy ptakom, które u nas zimują. Można przynosić suchą karmę, którą dzieci będą sypać do karmników w ogrodzie przedszkolnym (drobne kasze, proso, łuskany słonecznik).

ZEBRANIE RODZICÓW

GR. KRASNALE

Odbędzie się 13 lutego o godz. 17:00

Polska Moja Ojczyzna”

Pragniemy zaprosić rodziców wraz z dziećmi do udziału w tym konkursie, organizowanym przez nasze przedszkole. Liczymy na Państwa ciekawe pomysły, które zainspirują naszych małych artystów do stworzenia pięknych prac. Laureaci konkursu otrzymają od nas atrakcyjne nagrody rzeczowe.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

KRASNALE……..22.II godz. 10:15

SMERFY……..…...16.II godz. 9:10

BIEDRONKI….. …12.II godz. 9:10

MOTYLE……...….27.II godz.9:20

ELFY....…………...15.II godz. 9:00

SŁONECZKA..…...21.II godz. 9:00

CHMURKI….…….12.II godz. 9:10

TERMINY REKRUTACJI

W celu zapoznania się ze szczegółowymi terminami rekrutacji do przedszkola, prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej przedszkola oraz na Tablicy dla Rodziców.

Początek rekrutacji 12.03.2018

DYŻUR WAKACYJNY

Przypominamy, że nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny od 2-20 lipca, potem placówka będzie zamknięta.

Informacje na temat harmonogramu dyżurów pozostałych placówek w okresie wakacyjnym pojawią się na Tablicy Ogłoszeń oraz na stronie internetowej przedszkola.

LAUREACI KONKURSÓW

Nasze przedszkolaki w pierwszym semestrze wzięły udział w ponad 15 konkursach.

Jesteśmy dumni ze zdobytych przez dzieci miejsc oraz wyróżnień.

Szczególne gratulacje składamy:

* Natalii ze Smerfów za I miejsce w konkursie plastycznym„Owoce i warzywa-jem to, co smaczne i zdrowe”

* Tobiemu ze Smerfów za I miejsce w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel Miś”

* Hani ze Smerfów oraz Poli ze Słoneczek za zdobycie nagrody w konkursie plastycznym „Świąteczna Bombka”

*Helenie z Elfów za I miejsce , Julii z Biedronek za I miejsce , Ali z Biedronek za III miejsce oraz Maksiowi ze Smerfów za III miejsce w konkursie plastycznym „Barwy Jesieni”

*Weronice, Filipowi i Ignacemu z Chmurek za III miejsce w „Konkursie Wiedzy o Jesieni”

*Marysi z Elfów za II miejsce, Laurze z Chmurek za III miejsce oraz Amelce z Motylków za III miejsce

w konkursie recytatorskim „Bezpieczny przedszkolak”

*Julii z Chmurek za III miejsce w konkursie plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa”

*Marcinowi z Motylków za I miejsce w konkursie plastycznym „Zimo baw się z nami”

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkie przedszkolaki zachęcamy do podejmowania artystycznych wyzwań!

MUNDO LATINO

Z przyjemnością informujemy, że bezpłatne zajęcia dodatkowe kółka zainteresowań „Mundo Latino” odbywać się będą w piątki w godz. 11:00-12:00

Pierwsze zajęcia odbyły się już 26 stycznia i będą również prowadzone w okresie ferii zimowych. Dzieci z listy rezerwowej będą mogły uczestniczyć w zajęciach za każdym razem, gdy frekwencja w dniu odbywania się zajęć na to pozwoli.

DRODZY RODZICE dzieci uczęszczających na „Mundo Latino” oraz dzieci z grupy „Smerfów” biorących udział w innowacji przez cały rok: Od czasu do czasu będę Państwa prosiła o pomoc w zorganizowaniu zajęć, dlatego już teraz chciałabym zapowiedzieć projektowanie koszulek, które zrobimy podczas wiosennych zajęć w kwietniu.

Do tego czasu byłoby wspaniale, gdyby udało się Państwu przygotować jedną koszulkę typu T-shirt w jednolitym jasnym kolorze, którą wraz z dziećmi będziemy ozdabiać podczas zajęć. Koszulka nie musi być nowa, nie musi być też dopasowana rozmiarem. Można wykorzystać ubranko, z którego wyrosło starsze rodzeństwo, albo bluzkę rodzica, która skurczyła się w praniu. Chodzi o taki ciuszek, z którym będziemy mogli zrobić wszystko- -przyciąć, pomalować, przyszyć jakąś ozdobę.

Dziękuję:) Iwona Badzioch

Osowiaczek 116 red. Iwona Badzioch kontakt: biuro@przedszkole87osowa.pl