Osowiaczek

OSOWIACZEK

Miesięcznik Przedszkola nr 87 w Gdańsku-Osowej nr 123 1 listopada 2018 r.

KONTAKT: tel. przedszkola (58) 554-55-88 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

strona internetowa: www. przedszkole87osowa.pl

KONSULTACJE

DLA RODZICÓW

Bardzo prosimy chętnych do skorzystania z konsultacji o zgłoszenie tego nauczycielce swojej grupy.

GRUPA DATA GODZINA

21.XI

KONKURS RECYTATORSKI

14.XI o godz. 15:00

odbędzie się u nas międzyprzedszkolny

konkurs recytatorski

pt.”Mały Patriota”

ATRAKCJE DLA DZIECI

16 XI godz. 9:15 Teatrzyk „Perypetie

Pluszowego Misia”

23 XI Dzień Pluszowego Misia

30.XI „Andrzejki” zabawy w grupach

UBRANIA NA ZMIANĘ

Drodzy rodzice,

Prosimy SPRAWDŹCIE, czy w szatni u Waszej pociechy znajdują się ubrania dostosowane do pogody oraz komplet ubrań na zmianę (majteczki, skarpety/rajstopy, spodnie,

bluzka, ciepła bluza).

PŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE

W przypadku, gdy mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości naliczeń lub odliczeń

w opłatach, bardzo prosimy o zgłaszanie się

do dyrektora przedszkola.

100 lat NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W dniach 5-9 listopada będziemy obchodzić uroczyście w naszym przedszkolu

setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wykonamy

wraz z dziećmi plakaty i dekoracje o tematyce patriotycznej.

W dniu 9 listopada o godz. 11:11 wszystkie przedszkola i szkoły w naszym kraju

będą ustanawiać rekord w śpiewaniu Hymnu Narodowego (4 zwrotki).

AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZĄT

W dniach 5-23 listopada będziemy zbierać głównie żywność oraz akcesoria i różnorodne materiały do ocieplenia kojców (koce, poszewki, ręczniki, dywaniki itp.)

dla zwierząt ze schroniska „Promyk”

w Gdańsku.

PSYCHOLOG

19.XI. o godz. 17:00

zapraszamy rodziców z wszystkich grup przedszkolnych na spotkanie z psychologiem p. Iwoną Łuczak, poświęcone ćwiczeniom pomagającym przygotować dzieci do podjęcia nauki w szkole na poszczególnych etapach ich rozwoju (od najmłodszej do najstarszej grupy).

KOMUNIKAT

Informujemy, że nasza strona internetowa jest obecnie w przebudowie. Mogą Państwo w związku z tym napotkać na trudności w korzystaniu z niej. Prosimy o cierpliwość

i przepraszamy za utrudnienia.

UWAGA RODZICE!

Prosimy o przyprowadzanie dzieci

zgodnie z zadeklarowanymi godzinami

pobytu dziecka w przedszkolu

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

Wiek przedszkolny jest okresem największego rozwoju mowy dziecka – jest to czas,

w którym najlepiej rozwijać mowę dziecka jak i usuwać wszelkie nieprawidłowości.

Od listopada realizowane będą zajęcia logopedyczne dla dzieci. Warunkiem rozpoczęcia terapii będzie diagnoza (badanie przesiewowe).

Pamiętajmy, że ćwiczenia logopedyczne z logopedą to za mało aby pobudzić u dziecka prawidłowy rozwój mowy. Konieczne jest regularne kontynuowanie ćwiczeń logopedycznych w domu. Wówczas następuje utrwalanie i rozwój umiejętności, które dziecko nabyło podczas pracy z logopedą. Brak tej pracy opóźnia nabywanie umiejętności prawidłowego posługiwania się mową.